هوش مصنوعی که جنایات را یک هفته قبل از وقوع آنها پیش بینی می کند

هوش مصنوعی که جنایات را یک هفته قبل از وقوع آنها پیش بینی می کند
الگوریتم هوش مصنوعی که می تواند جرایم را یک هفته قبل با دقت 90 درصد پیش بینی کند، برای اولین بار معرفی شده است. محققان دانشگاه شیکاگو در ایالات متحده این مدل را با استفاده از داده های جرم تاریخی برای پیش بینی رویدادهای آینده در 92 متر مربع ساخته اند.

الگوریتم هوش مصنوعی که می تواند جرایم را یک هفته قبل با دقت 90 درصد پیش بینی کند، برای اولین بار معرفی شده است. محققان دانشگاه شیکاگو در ایالات متحده این مدل را با استفاده از داده های جرم تاریخی برای پیش بینی رویدادهای آینده در 92 متر مربع ساخته اند.این فناوری در 8 شهر بزرگ آمریکا از جمله شیکاگو، لس آنجلس و فیلادلفیا به نمایش گذاشته شده است.

ما یک دوقلوی دیجیتالی از محیط‌های شهری ایجاد کرده‌ایم. اگر آن را با داده‌های گذشته تغذیه کنید، به شما می‌گوید در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. پروفسور ایشانو چاتوپادیای از دانشگاه شیکاگو گفت این وسیله نقلیه یادآور پیش‌بینی‌های جنایی است که در فیلم علمی تخیلی «گزارش اقلیت» در سال 2002، بر اساس داستان کوتاه فیلیپ کی. دیک در سال 1956 به همین نام ساخته شد. یک فناوری مشابه مبتنی بر هوش مصنوعی در حال حاضر در ژاپن برای اطلاع رسانی مسیرهای گشت زنی شهروندان در برخی از شهرداری ها استفاده می شود که از نظر آماری احتمال وقوع جرم در مناطق خاص در زمان های خاص بیشتر است.

یک فناوری مشابه مبتنی بر هوش مصنوعی در حال حاضر برای اطلاع رسانی به مسیرهای گشت شهروندان در برخی از شهرداری‌های ژاپن استفاده می‌شود که از نظر آماری احتمال وقوع جرم در مناطق خاص در زمان‌های خاص بیشتر است.

تغییرات مختلف این فناوری بحث‌هایی را برانگیخته است و مدل خطر جنایت و قربانی شدن که توسط اداره پلیس شیکاگو در سال 2012 اجرا شد، به دلیل استفاده از داده‌های سوگیری تاریخی ناقص بود.

این تلاش‌ها همچنین متکی بر رویکرد لرزه‌ای بود که جرم در «نقاط داغ» که در آن گسترش می‌یابد رخ می‌دهد. به نوبه خود، محققان مستقر در شیکاگو رابطه بین محیط اجتماعی پیچیده شهرها و همچنین تأثیرات جرم و جنایت و نیروی پلیس را در نظر گرفته اند.

مکس پالوسکیم، استاد جامعه‌شناسی در دانشگاه شیکاگو که در این تحقیق شرکت داشت، گفت: مدل‌های فضایی توپولوژی طبیعی شهر را نادیده می‌گیرند.

شبکه‌های حمل‌ونقل به خیابان‌ها، مسیرهای پیاده‌روی، خطوط قطار و اتوبوس احترام می‌گذارند. شبکه‌های ارتباطی به مناطقی با زمینه‌های اجتماعی-اقتصادی مشابه احترام می‌گذارند. مدل ما امکان بررسی این ارتباطات را فراهم می‌کند.»

مقاله‌ای در مجله علمی Nature Human Behavior در روز پنجشنبه که جزئیات این تحقیق جدید را با عنوان «پیش‌بینی در سطح رویداد جرایم شهری نشان می‌دهد نشانه‌ای از سوگیری اجرایی در شهرهای ایالات متحده است» منتشر شده است.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد